Stronghold Crusader

Ve hře STRONGHOLD CRUSADER společnosti FireFly Studios se vydáte na výpravu do vzdálených arabských zemí. Tento velmi očekávaný následovník bestselleru Stronghold kombinuje nejlepší prvky z real-time strategií a her, v nichž budujete města. Velte odhodlané skupině křižáků, kteří jsou zoceleni staletími bojů s barbary, nebo veďte válku s cizími nájezdníky v tetelícím se vzduchu žhavé pouště.Tato hra jedinečným způsobem kombinuje akční prvky realtimové strategie s charakteristikami budovatelsko – hospodářských strategií.

 

Crusader se od Strongholdu podstatně odlišuje ve struktuře misí. Hra nabízí čtyři historická tažení o celkově dvaceti scénářích, které svou náplní zahrnují hned několik režimů z původní hry. Přestože tady chybí vyloženě ekonomická kampaň, úkoly na některých mapách prakticky odpovídají těm, na něž jste mohli v původním titulu narazit právě v tomto módu. Kromě klasického dobývání cizích sídel a obrany vlastní pevnosti se tu navíc v posledním dobrodružství setkáte se všemi již dobře známými protivníky, tedy Krysou, Hadem, Prasetem a Vlkem. Tentokrát ale poměříte síly na budovatelském poli. Všichni totiž začínají jen se sídelní stavbou, skladištěm a sýpkou, takže je jen na vás, jestli budete při opevňování a atacích tvrzí vašich soupeřů rychlejší a zdatnější než oni. Pokud ale porovnám kampaně Crusader a Strongholdu, tak druhý jmenovaný titul vede snad ve švech aspektech. V datadisku se totiž nikdo nemazlil s příběhem a těch pár řádků před začátkem mise je jen slabou náplastí na vtipné průpovídky v tažení za osvobození anglického krále. Poněkud pokulhávající AI byla v původní hře vykompenzována slušným naskriptováním akcí, ale tady je prostě na první pohled patrné, že geniální protivníci snem vývojářů zdaleka nebyli. Chybí tu i nastavení obtížnosti, takže pokud jste hráli Stronghold (což vřele doporučuji), bude pro vás dokončení naprosté většiny scénářů úkolem jen na několik desítek minut. Naštěstí kromě zmiňovaných kampaní nabízí Crusader ještě 50 dalších map.

• Prožijte znovu historické křížové výpravy ve čtyřech kampaních – jako Richard Lví srdce a Saladin, syrský sultán.
• Dobývejte pevnosti soupeřů v novém vzrušujícím „křižáckém režimu“.
• Vyzkoušejte si „křižáckou stezku“ – 50 provázaných misí, jedna zajímavujší a náročnější než druhá!
• Zdolejte zátarasy protivníka s více než 25 jednotkami!
• V budovatelském režimu postavte nedobytné tvrze a hrady!
• S pomocí výkonného editoru map a scénářů navrhněte vlastní scénáře hry!
• Získejte korunu jako nejlepší křižák! Rozdrďte až 8 přátel v bitevním režimu hry více hráčů na síti LAN nebo Internet.

 

Systémové požadavky:

PROCESOR: 100% PC KOMPATIBILNÍ, OPERAČNÍ SYSTÉM: WINDOWS® 98/ME/2000/XP, CPU: PENTIUM® II 300MHZ (DOPORUČENO 550MHZ), RAM: 64MB RAM (PRO HRU NA INTERNETU DOPORUČUJEME 128MB RAM), CD-ROM: 8X, MÍSTO NA HARDDISKU: 850MB, GRAFIKA: 4MB DIRECTX 7.0 NEBO VÍCE

 

 

 

 

 

 

Jak ohodnotíš tuto hru ?

4 0

Leave a Reply

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.