Dragon Age II

Tak tu před sebou máme další díl strategického fantasy RPG. První díl nastavil pomyslnou laťku pěkně vysoko, tak uvidíme, jak si povede dvojka.

Titul Dragon Age II byl v dílnách vývojářů Bioware 18 měsíců a nikdo nečekal, že za tak krátkou dobu projde hra takovými změnami. Velkou změnou prošla tvorba postavy. Hratelná je pouze jedna rasa a vy si můžete rozhodnout pouze to, zdali chcete hrát za ženu či muže a jméno postavy, Hawke je také předem vybráno, ale to si můžete dle libosti zrušit. Oproti Dragon Age: Prameny se jedná o krok zpátky, který příliš nepotěší, neboť si nevytvoříte postavu k obrazu svému.

 

Další změnou je zmenšení počtu vlastností, položek inventáře a v dialogu nebudete mít na výběr z maximálních šesti možností, jako tomu bylo v prvním díle, ale nanejvýš ze tří. Navíc budou označeny symboly, které Vám předem řeknou, zdali se jedná o agresivní, nebo mírumilovnou cestu.  Na druhou stranu budou dialogy obohaceny o zvučný charismatický hlas hlavního hrdiny a postavy ve skupině, stejně jako v prvním díle, budou s Vaším rozhodnutím buď sympatizovat, či nikoliv, ale už se nebude stávat, že by odcházeli spontánně.

Změna proběhla i v rozdávání dárků, kterými jste si udobřovali své spolubojovníky. Tento způsob je ve dvojce vymýcen a jejich přízeň si pak musíte získávat různými vedlejšími úkoly. Některé postavy ve skupině s Vámi projdou celou hrou a některé se po čase oddělí a jdou svou vlastní cestou.

Velmi zajímavé je, že Vaše rozhodnutí z prvního dílu ovlivní i svět Dragon Age II a děj druhého dílu se částečně odvíjí současně s dílem prvním.

Velkou změnou oproti jedničce, je příběh, který se zpočátku zaměřuje na Vaši postavu. Vytváříte si lepší postavení, staráte se o rodinu a tak dále. Oproti jedničce je počátek pevně daný a Vaše rozhodnutí se nebudou projevovat okamžitě, ale s důsledky se setkáte v průběhu celé hry. Menší vadou na kráse je poměrně krátká herní doba patnácti hodin. Toto číslo se týká pouze hlavního questu.

Boj se obešel beze změn. Stále můžete využívat přehlednějšího pohledu z ptačí perspektivy, pausy a rozdělování příkazů. Na své si v Dragon Age II přijdou v boji mágové a to z důvodu, že i jim byly přiděleny efektní umrtvovací scény, které byly v prvním díle výhradou pouze bojovníků na krátkou vzdálenost.

Jak ohodnotíš tuto hru ?

2 0

Leave a Reply

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.