StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft 2: Wings of Liberty je kultovním pokračováním svého neméně známého StarCraftu (Brood War), který spolu s WarCraftem 2 v této době byl velkým boomem mezi strategickými hrami. StarCraft 2 vydal světoznámý tvůrce počítačových her – Blizzard Entertainment.

 

Z prvního dílu této hry je navázán příběh, objevují se zde opět postavy jako v SC: BW, tedy Zeratul(Protoss), Sarah Kerrigan(Zerg) a Jim Raynor(Terran). Hráči se opět mohou vrátit na známé plánety jako je Braxis a Char + nový svět Bel’Shir.

Oproti jedničce se zde toho defakto moc nezměnilo, herní systém je velmi podobný, jednotky jsou také velice totožné, ale samozřejmě druhý díl přinesl mnoho nového, zejména po grafické a multiplayerové stránce. StarCraft II klade důraz na multiplayer mnohem více než jeho předchůdce. Opět jsou k dispozici 3 základní rasy.

1) Protossové
Protossové jsou mimozemskou rasou humanoidů pocházející z planety Aiur. Mají vynikající energetické štíty, které chrání jejich tělo před poškozením a automaticky se šťítům doplňuje energie.

2) Zergové
Zergové jsou složeni z mnoha různých druhů včleněných do Roje (Swarm) pomocí Zergské nákazy. Tito tvorové jsou rychle a přesně vyvíjeni do smrtících a efektivních zabijáků, kteří pohánějí zergy k dosažení jejich cíle, absolutní nadvlády. Zergové nepoužívají žádné technologie k výrobě jejich zbraní, zbroje ani lodí. Namísto toho jsou tyto funkce plněny skrze biologický a plánovaný vývoj zergských druhů. I zergské budovy jsou ve skutečnosti specializované orgány v živoucím, rostoucím organizmu zergského hnízda. Mají perfektní regenerační schopnosti a velice rychle se dokážou sami vyléčit.

3) Terrani
Terrani jsou obyčejní, avšak vysoce technicky vyspělou rasou(humanoidi). Bohužel nedisponují žádnou z předchozích výhod, které mají jiné rasy – energetické pole / regenerace. Jedná se prostě o normální lidi, kteří mají vyspělou technologii.

Ve StarCraftu 2(stejně jako v SC 1) je nastaven limit jednotek na 200, což může být omezující, ale aspoň se více projeví micro, což je rozhodně lepší a zábavnější než mass bitvy ze které vyjde vítěz pouze na základě síly jednotek a prakticky se zde neukáže skill příslušných hráčů.

Nyní je to jen na tobě. Vyber si jednu ze tří ras a vydej se do budoucnosti bojovat za svou rasu!

 

 

Jak ohodnotíš tuto hru ?

2 0

Leave a Reply

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.