Shadow of the TOMB RAIDER

Nová hra z trilogie příběhů a dobrodružství odvážné lovkyně pokladů Lary Croft je epickým zážitkem hlavně pro fanoušky celé herní série. Po třech letech se dočkali a mohou se tak společně s Larou a jejím přítelem Jonahem pustit za honbou po dávném artefaktu, kterého se však snaží zmocnit jako vždy i typický „záporák“ ze zločinecké organizace Trinity.

Prozkoumejte Mexiko, Peru a hlavně džungle
Hlavní lokací, kde budeme s Larou v Shadow of the Tomb Raider podnikat svá dobrodružství, je Střední Amerika a Peru. Nejprve zavítáme na mexickou oslavu svátku Día de los Muertos. Potom si musíme dávat pozor na nesčetná nebezpečí při putování džunglí, opět na nás čeká i řešení logických hádanek a boj s nepřáteli. K tomu lze využít arsenál různých zbraní a vylepšování schopností. Dále pak jsou zde novinky, které může Lara využívat při maskování. Díky tomu se zlepší její možnosti stealth likvidace nepřátel. Počítejte s tím, že někdy se bez této taktiky neobejdete. Maskování je nově možné i díky obyčejnému bahnu, kterým se Lara potře a splyne tak s prostředím. Nebo se samozřejmě může k nepřátelům připlížit křovím a vyšším porostem, tak jak to už známe.

Překonávání překážek a plavání pod vodou
Šplhání, skákání a slaňování skal a skalních převisů pro Laru samozřejmě není problém. Snadno se tak pomocí různých horolezeckých technik zvládne dostat přesně tam, kam potřebuje. Plavání pod vodou už také není takový problém. Nově je zde funkce možnosti nadechnutí se pod hladinou, díky čemuž tedy Lara vydrží pod vodou déle. Situací, kde plavání pod vodou hraje prim, je tu také oproti předchozím dílům dost, takže to rozhodně není zbytečné. Pozor ale na nástrahy, které na vás číhají i pod vodní hladinou! Rozhodně to nebude zase taková legrace.

Návrat do minulosti
Nově se zde setkáme i s kapitolou, kdy se s Larou vrátíme do jejího dětství, a prozkoumáváme honosné sídlo rodiny Croftových. Také se samozřejmě dozvíme něco víc z Lařiny minulosti. Logické hádanky a typické puzzly jsou na každém kroku včetně této kapitoly. V úvodu hry si ale v nastavení můžete nastavit obtížnost tohoto aspektu hry, pokud si v tomto směru nejste jisti v kramflecích.

Jak ohodnotíš tuto hru ?

1 0

Leave a Reply

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.