Green Hell: Peklo je zelené

Ve světě počítačových her se občas objeví zajímavá novinka od ne příliš známého tvůrce a jinak tomu není ani v případě survivalové akce jménem Green Hell. Tato survivalová hra s velkým S se odehrává v deštném pralese daleko od jakékoliv civilizace. Protože je hra stále ve vývoji, příběhový mód zatím není k dispozici, ovšem již nyní si můžete vychutnat právě čistý survivalový mód. Autoři hry vám opravdu nepřipravili žádnou procházku růžovým sadem. V džungli na vás čekají nepřátelské domorodé kmeny, jedovatí hadi, pijavice, červi a nejrůznější nemoce. Boj o přežití spočívá v neustálém shánění jakéhokoliv jídla či pitné vody, ochraně před nebezpečím a také ve snaze se z toho všeho jednoduše nezbláznit.

Podobnost čistě náhodná
Ačkoliv hra může v první chvíli připomínat známou survivalovou akci The Forest, velmi rychle zjistíte, že je hra mnohem komplexnější a propracovanější. Budování, výroba a zpracování různých komodit je mnohem složitější, péče o zdraví náročnější a do toho všeho hra pracuje i s duševní pohodou či nepohodou. Přestože jde o první samostatný herní počin vývojářského týmu, je jednoduše znát, že už určitou praxi mají. Na stránkách autorů se dozvíme o desítkách velmi známých projektů, na kterých se tento tým podílel. To všechno předurčuje, že Green Hell bude opravdu vydařená hra.

Opravdový boj o přežití
Co je na Green Hell skvělé? Opravdu to není jednoduchá hra. Jako postava v survivalovém módu máte pouze na ruce hodiny a na zádech batoh, jinak nic, ani zápalku. Všechno si musíte vybudovat. A abyste si vůbec mohli hru uložit, musíte si nejprve postavit příbytek. Při prvních dvou zkouškách hraní má postava zemřela dřív, než tento přístřešek dokázala postavit – to samo o sobě vypovídá o náročnosti hry. A jaký je vlastně význam celé hry? Jak už jsem avizoval, příběhové linie se teprve dočkáme v budoucnu, avšak v survivalovém módu jde prostě o jediné – přežít v zeleném pekle co možná nejdéle.

Jak ohodnotíš tuto hru ?

3 0

Leave a Reply

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.